آموزش تکنیک نقاشی با نور

آموزش تکنیک نقاشی با نور

آموزش تکنیک نقاشی با نور نقاشی با نور (light painting) در سال های اخیر به یک تکنیک هنری بسیار باشکوه تبدیل شده است. بسیاری از نقاشان نور به سبک و استایل اختصاصی خودشان رسیده اند، که بدون شک این با مشاهده آثارشان قابل تشخیص و آشکار است. در این نوع عکاسی خلاقیت و رسیدن به سبک شخصی خودتان، اهمیت فراوانی دارد و رسیدن به نتایج دلخواه قطعا زمان زیادی خواهد برد.

به سرعت شاتر بالای یک ثانیه «نوردهی طولانی» گفته می شود. شاتر پرده کوچکیست درون دوربین شما که باز می شود، نور به سنسور رسیده (ثبت تصویر) و سپس بسته می شود. در نوردهی طولانی، شاتر به مدت بیشتری باز می ماند (از چند ثانیه تا چند دقیقه) و در نتیجه فرصت «نقاشی با نور – light painting» به وجود می آید.

نقاشی با نور یک راه جالب برای پیشرفت در عکاسی است. حتی اگر فکر می کنید متناسب با سبک عکاسی شما نیست، اما ارزش امتحان کردن را دارد، هم به خاطر این که سرگرم کننده است و هم این که چیزهایی در مورد ابزارها و هنر خود یاد می گیرید.

ناگفته نماند یان پاریویانِن یکی از معروف ترین هنرمندان حوزه نقاشی با نور است و آثار وی در مجلات و وبلاگ های هنری مختلفی به نمایش درآمده اند مثل نشنال جئوگرافیک (The National Geographic)، گاردین(The Guardian)، دیلی میل(Daily Mail)، وایرد(Wired) و ..

آموزش تکنیک نقاشی با نور
آموزش تکنیک نقاشی با نور

آموزش تکنیک نقاشی با نور

  • سایت Wave silk

در سایت Wave silk شما با حرکت ماوس یا نگه داشتن دکمه ماوس می توانید با نور نقاشی بکشید( البته نقاشی متقارن)

  • نرم افزار PABLO

برای نقاشی از نور با استفاده از گوشی آیفون، ساخته و توسعه داده شده است. شما می‌توانید در این تکنیک با نوردهی طولانی، یک تصویر و یا ویدیوی متحرک را با استفاده از یک منبع نوری در جلوی دوربین ایجاد کنید. همچنین می‌توانید یک شی نورانی مانند چراغ قوه را روشن کنید و در حین اینکه شاتر دوربین باز و در حال نوردهی طولانی است، خطوطی نورانی را در روی عکس ثبت کنید یا اینکه خودتان دوربین را حرکت دهید.

  • نرم افزار Light Painting Camera

یک نرم افزار بسیار کاربردی و حرفه ای به منظور عکاسی از نور می باشد ، با استفاده از این نرم افزار می توانید یک چراغ را در دست گرفته ، آن را جا به جا کنید و یک عکس زیبا از دنباله ای که با این چراغ ایجاد می شود ، بگیرید . این نرم افزار  ، دوربین شما را به یک دوربین جادویی تبدیل کرده که می توانید نقاشی های نوری را به وسیله چراغی که حرکت می کند داشته باشید ، این نرم افزار بر روی سیستم عامل آندروید نسخه 2.2 و بالاتر قابل نصب و اجرا می باشد.

آموزش تکنیک نقاشی با نور
آموزش تکنیک نقاشی با نور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *